Sbíráme přihlášky na další relaxačně šicí víkend!

reel-zkouska-1 (1)Na náš nejbližší relaxačně šicí kurz v Janovicích v Podještědí zbývají už jen poslední tři volná místa (stav k 19.9. 10:25)! A zapojit se můžeš určitě i ty!  [Závazná přihláška]

A co že to ten relaxačně-šicí víkend vůbec je?

Jak taková akce vypadá a jak je organizovaná? Každá z děvčat (maximálně vás bude na místě deset) si na víkend vybere nějaký svůj vlastní projekt. Záleží na fantazii a odvaze každé, není podmínkou šít podle našich střihů. Každá z holek si s sebou přiveze svůj vlastní šicí stroj, overlock a coverlock dáváme do placu my. I když zabalit si další doplňkovou výbavu v případě, že se ti bude do projektu hodit, určitě můžeš.

Lenka, naše zkušená lektorka, je tam pak od toho, aby každou z holek provedla důležitými kroky v jimi vybraných projektech. Je tedy určitě dobré vybrat si na takový víkend projekt, který je o schůdek výš, než na který si sama doma troufáš. Lenka ti ten pomyslný schod pomůže s úspěchem překonat. Doporučujeme ale nepřeskakovat těch schůdků moc najednou, projekt potáhneš hlavně ty sama a nechceme, aby ses víkendem protrápila. Má to být relaxační a příjemný odpočinkový víkend pro všechny. 

irena-k-pravitko

Důkazem, že lze celý víkend pojmout i tak trochu netradičně, nám na jednom takovém víkendu v Dymokurech byla Irenka K. Rozhodla se šicí víkend  využít k tomu, aby si osvojila práci s Chytrým pravítkem. Společně s Lenkou se správně změřila, víkend trávila nejprve nad podrobným video-tutoriálem, který k pravítku dostala a sama si konstruovala střih na šaty s prsními záševky z nádherného panelu. Vždy, když měla nějaký dotaz, Lenka jí byla po ruce. A že se šatičky nakonec moc povedly, se můžeš přesvědčit v naší závěrečné módní přehlídce pod ořechem.

Takže i takhle to lze pojmout. Ber to jako inspiraci a neboj se pustit do nových výzev!

Nevíš ještě, co je to Chytré pravítko? Přečti si třeba náš článek na blogu, nebo prostuduj seriál o konstrukci a modelaci. Zažádat si také můžeš o demo kurz zdarma - což je kompletní nesestříhaný videonávod, jak na konstrukci trička z úpletu na míru bez jakýchkoli vzorečků a počítání.

Ale to jsme si trochu odskočili - od pravítka se tedy teď ještě jednou vraťme k relaxačně-šicímu víkendu. Abychom tě na ten nejbližší nalákaly, připojujeme ještě trojici atmosférických videí z toho minulého víkendu - v Dymokurech.

reel-bitva-o-prkno (1)reel-co-se-silo-v-dymokurech (1) reel-atmosfera-dymokury (1)

 

Chceš jet tentokrát s námi? Určité můžeš!

Jak jsme psali hned v úvodu, máme ještě tři volná místa (stav k 19.9. 10:25).

Závazná přihláška na víkend v Janovicích v Podještědí (22. - 24. záři) čeká jen na tebe! (A třeba i tvé kamarádky!)