Sbíráme přihlášky na další relaxačně šicí víkend!

reel-zkouska-1 (1)Je to tu! Už se zase sbírají přihlášky na další relaxačně šicí víkend. A pár míst ještě zbývá. Tentokrát se sejdeme v obci Žďár, která spadá pod Doksy! Konkrétně v roubence u sedláka. A tentokrát to bude akce zcela výjimečná. Vyhradili jsme si totiž pro společné šití rovnou víkend prodloužený (16.-19. listopadu). Šít budeš moci klasicky - co budeš chtít (průběh víkendu přibližujeme níže), nebo se budeš moci připojit k hromadnému šití dámského saka pod Lenky dohledem. Střih na dvě dámská saka momentálně připravujeme, na tobě bude výběr, do kterého se budeš chtít pustit.

Jako bonus obdrží všechny účastnice tohoto kurzu (i ty, co vlastní sako šít o prodlouženém víkendu nebudou a využijí Lenku ve svých projektech) online kurz šití dámského saka. Tenhle kurz je teprve ve výrobě, jeho cena nebyla ještě pevně stanovena. Nicméně určitě překročí dva tisíce korun. A to už je docela hezká odměna! Co myslíš?

[Závazná přihláška]

A co že to ten relaxačně-šicí víkend vůbec je?

Jak taková akce vypadá a jak je organizovaná? Každá z děvčat (maximálně vás bude na místě deset) si na víkend vybere nějaký svůj vlastní projekt (nebo pro tentokrát i to výše zmíněné sako). Záleží na fantazii a odvaze každé, není podmínkou šít podle našich střihů. Každá z holek si s sebou přiveze svůj vlastní šicí stroj, overlock a coverlock dáváme do placu my. I když zabalit si další doplňkovou výbavu v případě, že se ti bude do projektu hodit, určitě můžeš. (Na sako jí ale nebudeš ani potřebovat, takže jestli do něj jdeš, nech overlock klidně doma).

Lenka, naše zkušená lektorka, je tam pak od toho, aby každou z holek provedla důležitými kroky v jimi vybraných projektech. Je tedy určitě dobré vybrat si na takový víkend projekt, který je o schůdek výš, než na který si sama doma troufáš. Lenka ti ten pomyslný schod pomůže s úspěchem překonat. Doporučujeme ale nepřeskakovat těch schůdků moc najednou, projekt potáhneš hlavně ty sama a nechceme, aby ses víkendem protrápila. Má to být relaxační a příjemný odpočinkový víkend pro všechny. 

Skupina holek, které půjdou o víkendu do projektu sako, bude tentokrát postupovat hromadně. Lenka vždycky jednotlivé kroky hromadně vysvětlí a vy si je pak vypracujete. V mezičase se Lenka pak bude věnovat těm z vás, které se do saka nepustí a vyberou si šití dle svého výběru.

irena-k-pravitko

Důkazem, že lze celý víkend pojmout i tak trochu netradičně, nám na jednom takovém víkendu v Dymokurech byla Irenka K. Rozhodla se šicí víkend  využít k tomu, aby si osvojila práci s Chytrým pravítkem. Společně s Lenkou se správně změřila, víkend trávila nejprve nad podrobným video-tutoriálem, který k pravítku dostala a sama si konstruovala střih na šaty s prsními záševky z nádherného panelu. Vždy, když měla nějaký dotaz, Lenka jí byla po ruce. A že se šatičky nakonec moc povedly, se můžeš přesvědčit v naší závěrečné módní přehlídce pod ořechem.

Takže i takhle to lze pojmout. Ber to jako inspiraci a neboj se pustit do nových výzev!

Nevíš ještě, co je to Chytré pravítko? Přečti si třeba náš článek na blogu, nebo prostuduj seriál o konstrukci a modelaci. Zažádat si také můžeš o demo kurz zdarma - což je kompletní nesestříhaný videonávod, jak na konstrukci trička z úpletu na míru bez jakýchkoli vzorečků a počítání.

Ale to jsme si trochu odskočili - od pravítka se tedy teď ještě jednou vraťme k relaxačně-šicímu víkendu. Abychom tě na ten nejbližší nalákaly, připojujeme ještě trojici atmosférických videí z letního víkendu v Dymokurech.

reel-bitva-o-prkno (1)reel-co-se-silo-v-dymokurech (1) reel-atmosfera-dymokury (1)

 

A ještě pár zkušeností našich kurzistek z víkendu na ranči u Štěpána v Janovicích v Podještědí.

monika-reel-janovice janca-reel-janovice verca-reel-janovice

 

Chceš jet tentokrát s námi? Určité můžeš!

Jak jsme psali hned v úvodu, ještě pár volných míst zbývá.

Závazná přihláška na víkend ve Žďáru u Doks (16. - 19. listopadnu) čeká jen na tebe!