Pokyny pro tisk střihu

 

Nová verze střihů 

Slepení střihu je jednoduché a zabere vám minimum času. Střih je barevný a vy si ho můžete vytisknout v plné barvě, anebo černobíle, podle toho, co umí vaše tiskárna. Linie střihů na sebe perfektně navazují.

Jednotlivé díly (pokud se nevejdou vedle sebe) jsou naskládány přes sebe tak, aby spotřeba papíru ve vaší tiskárně byla co nejmenší. Proto i střihy s velkými díly, jako jsou kabáty nebo dlouhé šaty mají spotřebu papíru většinou 16 kusů.(4x4) Po vytištění a slepení si tak na průhledný střihový papír obkreslíte a vystřihnete jen požadovanou velikost a střih vám zůstane celý i pro jiné velikosti. Vzhledem k tomu, že na střihu jsou jen díly jednoho kusu oblečení, je vše přehledné a jednotlivé díly jsou naskládány tak, aby bylo dobře vidět kde přesně vedou obrysy daného dílu

 

Tisk dokumentu

 

Nejprve je potřeba vytisknout první stranu. Na ní najdeš kontrolní čtvereček, který by po změření měl odpovídat rozměru 20 x 20 mm. Pokud neodpovídá, je nutné nastavit tiskárnu tak, aby tiskla ve skutečné velikosti. Teprve potom můžeš vytisknout všechny strany dokumentu.

nastavení tisku   

Ořez stránek

pokud máš vytištěné všechny stránky, uřízni nebo ustřihni okraje, které jsou označeny nůžkami. 

Střih A4 21x19

 

Slepení stránek

stránky srovnej k sobě podle velkých červených písmen v rohu každé stránky, pokud v rohu nenajdeš písmeno, znamená to, že je to krajová strana, nebo strana, kde se nestýkají 4 rohy. Stránky lepím obyčejným lepidlem na papír a po slepení ještě překryji izolepou, aby střih dobře držel.

tisk 240x105

slepeni 220x115

A teď už můžeš přiložit průsvitný střihový papír a obkreslit si střih v požadované velikosti. 

Starší verze střihů 

 

do konce roku 2018  byly střihy trochu v jiné podobě, systém lepení je skoro stejný jako u nové verze, ale střihy vypadaly trochu jinak. Střihová příloha ve formátu PDF je rozdělena na několik listů velikosti A4, které si po vytisknutí slepíte dohromady. Jednotlivé stránky jsou označeny značkami s písmeny, která vám pomohou k lepší orientaci složení střihu dohromady. Každá stránka má rámečky, které na sebe musí těsně navazovat.

Nejprve vytiskněte 1. stránku s kontrolním čtverečkem 20 x 20 mm, a zkontrolujte, zda rozměr odpovídá skutečnosti.

Pokud odpovídá, dotiskněte si i ostatní stránky. Pokud ne, přejděte do nastavení tisku a nastavte „Skutečná velikost“ Vytištěné stránky si každou sestřihněte na vyznačeném místě a stránky slepte rámečky k sobě.

Po sestavení a slepení  střihu si vykopírujte nebo vystřihněte příslušnou velikost. 

a tady se můžete podívat na  instruktážní video