Omlouváme se našim zákazníkum, ale vzhledem k vytížené situaci všech přepravců, není v tuto chvíli možné doručení na adresu. Dodání do Zásilkovny nebo osobní odběr je možný beze změny.

O nás

Lenka Kovářová

Nepotřebujeme dokonalou postavu, stačí dokonale padnoucí střih a rada, jak se střihem pracovat.

Lenka BrzkováPředávám léty nasbírané zkušenosti ze světa krejčoviny všem, které šití baví a chtějí se posunout dál.

K šicímu stroji jsem usedla poprvé v 6 letech a dodnes mě neomrzel. Začínala jsem s oblečky pro panenky, při oděvní škole pokračovala autorskými modely a nesměly chybět ani vlastní svatební šaty pro můj den D.

Je až s podivem, že jsem při své výšce okolo 160 cm najednou sama brázdila mola přehlídek. :-) Můj menší vzrůst mi však ztěžoval práci s běžně dostupnými střihy. Nestačilo jen tu a tam zkrátit. Znalost konstrukce střihu mi umožňovala střihy kompletně přepracovat, aby byly skvěle padnoucí i pro mě.

A protože mnozí řešíme podobné „výjimečnosti“ svých postav, rozhodla jsem se vytvořit autorské střihy, dostupné pro různé výškové skupiny a nabízet i službu tvorba střihu na míru.

Oblečení však není zdaleka není mou jedinou vášní. O tom, jak se zrodily mé první bosobotky, se dočtete na blogu Existuje střih na boty?

Potkat se můžeme osobně na kurzech šití nebo online ve facebookových skupinách, které jsem založila, abychom si mohli vzájemně radit a chlubit se svými výtvory.

 Rozhovor na Sendire.cz

Jana Schlegelová

Na začátku mé cesty byla prodavačka, co neměla svůj den.

jana-profilova-fotoŠitím se stalo mým velkým koníčkem na rodičovské dovolené. Jak k tomu došlo? V jedné nejmenované galanterii jsem se ptala na možnosti obšití závěsů za úplatu. Paní prodavačka mě zpražila nejen cenou takového úkonu, ale i svou strašlivou náladou. Rozhodla jsem se tedy pořídit si svůj první šicí stroj. Správně jsem se „obávala“, že by mě šití mohlo chytit. Nakonec jsem „absolvovala“ online školu šití, díky které jsem začala oblékat své syny, tu a tam i sebe. Zřídila jsem si své „hnízdečko“ v podkroví. I přesto se ale považuji střízlivě za začátečnici.

Když Lenka, se kterou mě pojí město pod Ještědem, sháněla parťačku, neváhala jsem dlouho. Jsem profesním zaměřením „ajťák“ a programátor, pomáhám tedy s webem, tu a tam s grafikou. Starám se o soutěže a dohlížím na naše Facebookové skupiny. Jsem tam, kde je zrovna třeba. Sice jsem ještě rok poté, co jsem si pořídila svůj stroj, neušila jediný závěs, ale každým dnem se díky Šijeme hravě posouvám dál. A to skutečně v mnoha směrech.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.