Jak šít kapsu ve švu (+ uzávěrky)

Kapsy jsou nepochybně praktický doplněk každého kousku oblečení. Pokud ale sdílíš názor, že nemusí být vždy na očích, nebo hledáš cestu, jak ušít kapsu rychle a bez lemování nebo ostatních složitostí, jsi na správné adrese! Kapsa ve švu je pro tebe ideálním řešením.

Taková kapsa může být už součástí střihového dílu. Její šití je rychlé a jednoduché - pokud dodržíš pár zásad! Pokud na ně zapomeneš, může tě šití potrápit.

Jak zkrotit overlock při šití rohů a obloučku? 

Obecná rada zní - snaž se šít rovně! Střihovou linii rovnej ještě před patkou do roviny. Pomůžou ti k tomu vhodné nástřihy švových záložek a tvoje ruce, které při šití vnějšího obloučku pomáhají jemně točit se střihovým dílem. A jak je to tedy konkrétně na případu kapsy ve švu?

  • Nastřihni si švovou záložku v místě styku kapsy a střihového dílu. Dej pozor, abys nepřestřihla až do dílu.
  • Díky nástřihu můžeš narovnat střihový díl ještě před patkou do roviny. Dej pozor, abys následně šila jehlou po linii střihu.
  • Při šití vnějšího oblouku toč rukou jemně s dílem. A trénuj, protože to je asi jediná rada, která tady zaručeně funguje! :-)

Že to není žádná věda, se můžeš přesvědčit v přiloženém videu. Kapsu tam navíc Lenka zpevní uzávěrkou.

Co je to uzávěrka a kde se používá

Uzávěrky šité programem šicího stroje Juki DX5Uzávěrky používáme tam, kde je třeba zpevnit steh v místě, kde by se mohl rozplétat. Elektronické stroje mívají na uzávěrky speciální programy, ale pokud se ti je v seznamu nedaří najít, nebo "chytrý" stroj nevlastníš, nesmutni! V případě kapsy ve švu si totiž totiž úplně vystačíš s uzávěrkou v podobě entlu odšitého na místě!

Speciální programy u elektronických strojů oceníš až v případě, že budeš odšívat uzávěrky delší - například u ucha kabelky, u poutka na pásek atp. V tomto případě třeba doceníš i schopnost moderních strojů opakovaně a do velké míry automaticky odšít uzávěrky o stejných parametrech. Jedna skutečně bude vypadat přesně jako druhá! Středobodem každé z nich ale stejně zůstane hustě odšitý entl.

Kdy zvolit kapsu ve švu

Kapsa ve švu má univerzální využití, vkusně jí můžeš zabudovat jak do kalhot, tak i mikin nebo šatů. V nabídce našich střihů si jí můžeš vyzkoušet například na cardiganu Vanda, mikinošatech Bertina, nebo na parkour teplácích pro kluky i pány. Všechny tyto střihy jsou ideální i pro začátečníky, takže směle do toho!

cardigan-vanda-strihmikinosaty-bertina-strihparkour-teplaky-strih

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení