Základní střihy a modelace

Jistě jsi zaznamenala, že v minulém týdnu jsme do světa vypustili Chytré pravítko® - revoluční nástroj pro konstrukci střihů. Pomocí Chytrého pravítka® narýsuješ jakýkoli základní střih přesně podle tvých proporcí - na tričko, kalhoty, halenku - lehce, hravě a bez počítání. V základní sadě našeho pravítka dostaneš i cenný dárek úplně zdarma - a to jedenáct online kurzů střihových modelací ze základních střihů.

modelace-tricko-halenkaCo když se ale chci naučit modelace i bez Chytrého pravítka®

Pak pro tebe máme dobrou zprávu. Jednotlivé modelace, které od nás majitelky Chytrého pravítka® obdrží darem, budeme postupně uvolňovat do eshopu. Začínáme sadou modelací ze základního střihu na tričko a halenku. V jednotlivých online kurzech, jejichž kostru tvoří v naprosté většině video a PDF s instrukcemi, jak postupovat, se naučíš modelovat:

modelace-banner

Pokud sis od nás koupila sadu Chytré pravítko®, veškeré tyto kurzy už máš otevřené v akademii. Nicméně kategorii modelací v eshopu určitě sleduj, do budoucna určitě přibydou i další, které oceníš a kterými si budeš moci obohatit svou sadu.

Společně se sadou modelací najdeš v eshopu i základní střihy na tričko a halenku. Tyto střihy ti můžou sloužit jako vodítko. Nicméně počítej s tím, že jsou připraveny na konfekční postavu ve čtyřech výškových hladinách. (Stejně jako ostatní kupované střihy).  Nejedná se tedy o základní střihy dělané přesně na tvé proporce (ty zvládneš hravě právě za pomocí Chytrého pravítka®). V online kurzech střihových modelací naopak není úprava základního střihu součástí výuky. Základní střihy v eshopu Šijeme hravě jsou pro tebe tedy vhodné v případě, že máš již odzkoušený střih, konfekční postavu, nebo máš již tolik zkušeností, že si základní střih dokážeš odzkoušet. Jakmile totiž jednou úpravy provedeš, můžeš začít tvořit rozličné množství střihových variant. 

A to není vše! V nové sekci v eshopu najdeš i kurz konstrukce různých typů límců, které využiješ při realizaci svých nápadů.
screen-limce