Vzorování a stupňování střihů

pro menší výrobce oděvů nebo malosériové výrobce vzoruji a stupňuji střihy, vytvářím šablony, vytvářím vzorky a technologické postupy. Cena u této služby nelze úplně přesně dopředu určit, protože každý model je jinak složitý.

Pracuji v profesionálnám programu, výstupy jsou buď v PDF souborech k vytisknutí v copy studiu, nebo tištěné na velký formát. Mohu také zajistit výrobu šablon z plastové folie.

 

Orientační ceny:

Ceny se odvíjí od pracnosti modelu

Technický nákres a popis výrobku 300 - 500 Kč

technický nákres se vytváří pro výrobu z důvodu přehlednosti, prozradí jak je oděv členěný, a jak vypadá z předního i zadního pohledu. Připravuji ho jen pokud není úplně jasná představa od zákazníka, nebo na jeho přání.

2019-08-12 16_56_07-Window

 

Konstrukce střihu podle zadání: 1000,- až 3000

Konstrukce střihu včetně stupňování do hnízd. Výstupy jsou v PDF, hnízda jsou zvlášť takže se nepřekrývají, na střihu naznačeny velikosti, směr osnovní nitě, všechny značky, Zákazník si dodává velikostní tabulky, podle kterých se má stupňování provést.

2019-08-12 17_04_16-Window

 

Šablony pro výrobu v PDF : 300,- až 500 Kč

Pokud budete chtít stříhání zrychlit, nebo pokud budete zadávat na dílnu, kde se stříhá více kusů najednou nakládáním materiálu na sebe, budete potřebovat střihové šablony,  které mají jednak švové přídavky a také všechny nástřihy a značky. Výstupy jsou opět v PDF. Tady je ale nutné, aby bylo jasné jakým způsobem se bude šít - tzv. technologický postup. 

šablony

šablony si můžete nechat vytisknout na tvrdý papír ve vašem copy studiu, nebo si nechat přímo vyrobit šablony:

Tisk šablon na 1 mm silnou plastovou folii :  700 Kč za 1m2 bez výřezu, 1000 Kč s vyřezáním

folie je tvrdá, neničí se obkreslováním. Vydrží hodně dlouho. Dá se stříhat nůžkami.

 

Postup při výrobě střihu a šablon 

Nejprve se vytvoří střih podle zadání a vytvoří se šablona ve střední velikosti. Výrobek je potřeba ušít. Zajištuje si bud zákazník, nebo lze také objednat. U složitějších střihů nebo velké spotřeby se vytvoří nejprve z netkané textilie nebo levného úpletu, u jednoduchého střihu nebo malých rozměrů rovnou z konečného materiálu.

Pokud výrobek vyhovuje, dotvoří se ostatní šablony ve všech velikostech. Pokud je potřeba střih ještě upravit, provedou se úpravy a následně vytvoří ostatní šablony.

 Pro objednání vzorování a stupňování střihu prosím pište na email info@sijemehrave.cz a odpovězte na následující otázky:

  1. Na jaký výrobek chcete vytvořit střih?
  2. Máte obrázek nebo ušitý model?
  3. Budete chtít technický nákres?
  4. Z jakého bude model materiálu.
  5. Máte své vlastní velikostní tabulky a nebo chcete nabídnout mé?
  6. Kolik bude velikostí a jaké?
  7. Budete potřebovat střihové šablony v PDF?
  8. Budete potřebovat střihové šablony tištěné na plastové desky?
  9. Budete chtít šablony vyřezat?

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.