O nás

Důležité kontaktní údaje

LBZnačku Šijeme hravě jsem zakládala v roce 2017 ještě sama jako OSVČ. V průběhu času jsem ale přišla na to, že ve dvou se to lépe táhne, a přibrala jsem do týmu parťačku Janu Schlegelovou. S tou jsme nakonec založily jako dvě společnice firmu Šijeme hravě s.r.o., pod kterou fungujeme dodnes. Mé jméno je Lenka Kovářová, jsem tvůrčí duší naší firmy. Navrhuji a konstruuji všechny střihy z naší nabídky a právě v mé hlavě se zrodila myšlenka na Chytré pravítko, díky kterému si plní sny o vlastních střizích už nejedna česká a slovenská švadlenka.

Předávám léty nasbírané zkušenosti ze světa krejčoviny všem, které šití baví a chtějí se posunout dál. Osobně jsem usedla k šicímu stroji poprvé v šesti letech a dodnes mě neomrzel. Začínala jsem s oblečky pro panenky, při oděvní škole pokračovala autorskými modely a nesměly chybět ani vlastní svatební šaty pro můj den D. Oblečení však není zdaleka mou jedinou vášní. O tom, jak se zrodily mé první bosobotky, se dočtete na blogu Existuje střih na boty? Potkat se můžeme osobně třeba na víkendových kurzech šití, které pořádáme na různých místech Libereckého kraje, nebo také online ve facebookových skupinách, kde se ti snažím být oporou ve tvém tvoření.

Jana (Schlegelová) má trochu jiný příběh. Vystudovala informatiku a až do mateřské dovolené pracovala jako programátorka. Na mateřské si ale vysnila závěsy ze žlutého kanafasu a po špatné zkušenosti v jedné galanterii si radši pořídila svůj první šicí stroj. Nastoupila do online školy šití, začala obšívat své dva kluky a nakonec (jako taky liberečanda) potkala mě. Začala mi pomáhat s webem, facebookem a marketingem obecně. Vzala si také na starost naší online akademii. Dokonce se v Šijeme hravě tu a tam vrací ke svému řemeslu a něco si tu i "odprogramovala" (to aby vnitřní procesy získaly trochu na efektivitě). Kanafasové závěsy sice stále nemá, ale dle jejích slov jí to tolik netrápí. Tvořit svět Šijeme hravě nás totiž obě dvě skutečně naplňuje!

A3 plakáty do atelieru  (2)

Pravidelně u nás v Liberci můžeš potkat i Janu Židlickou. Ta má za úkol všechno kolem expedice fyzického zboží. Tiskne a skládá pro tebe papírové střihy, stříhá a balí látkové panely, připravuje balíčky na papučky i barefooty. A navíc - jako vyučená švadlenka šije i většinu našich testovacích kousků a stává se tak nepostradatelným článkem ve vývoji našich nových střihů.  

Technické zázemí v oblastech, na které už ani jedna nestačíme, nám zajišťuje můj syn - Vojta Brzek. Neskutečně nám pomohl s živými webináři a trpělivě přihlíží a pomáhá při každém "už definitivním" stěhování našeho ateliéru. :-)

S přechodem pod společnost s ručením omezeným jsme také museli řešit paní přes účetnictví. Tehdy se nám povedlo zapojit jednu z našich častých kurzistek - Báru Podlipnou

Nakonec musíme alespoň zmínit Aničku Švejdovou, která je naší inspirací (třeba Šarloty vznikly díky ní) a je jednou z nejpilnějších propagátorek našich střihů. Šije podle nich dokonce i na zakázku, pokud se ti tedy nějaké naše modely líbí a sama nešiješ, s Aničkou se určitě domluvíš.