Střihy pro projektor

strihy-format-pro-projektorPokud jsi fanynka metody promítání střihu na látku (nebo perlan) pomocí projektroru, máme pro tebe také dobrou zprávu. Některé naše střihy jsou zpracovány i ve formátu pro projektor! Pro nové střihy pak bude podpora této metody samozřejmostí. Starší střihy budeme upravovat průběžně na základě poptávky a času. Momentálně formát pro projektor podporujeme u triček Maruška (střih zdarma) a Klára. U chystaných šatů Šarlota (v eshopu by měly být zítra) a dalších novinek už bude formát pro projektor zakomponován od počátku.

V čem se formát střihu pro projektror liší od ostatních? Jako je A4, A0, nebo od papírového střihu? 

Jednotlivé střihové díly se na střihu nepřekrývají a velikosti jsou zpracovány ve vrstvách. Při promítání si tak můžeš zobrazovat jen tu, kterou chceš zrovna na látku přenést.

Součástí střihu je i vrstva s kalibrační mřížkou, pomocí které si zkontroluješ, jestli je střih promítán ve správném měřítku a vyvaruješ se tak chyb.

S tímto formátem tě ale čeká jedno omezení. Pokud totiž náš střih podporuje výškové skupiny, pro projektor ho většinou nabízíme jen v jedné výškové variantě. A to v té nejvíc žádané. Pro ženy ve výškové hladině 170 cm a pro muže ve skupině 180 cm. Zatím není v našich silách zpracovat pro tento formát všechny výškové skupiny za předpokladu udržení ceny srovnatelné s elektronickými střihy.

Pokud se chceš o metodě dozvědět víc, přihlas se do skupiny Šití s projektorem na sociální síti Facebook nebo na příslušný playlist na youtube.