Střih a návod na úpletové šaty s vodou Dagmar

Na tyhle šaty jsem se chystala už dlouho. Univerzální, elegantní a jednoduché šaty do práce i malou společenskou událost, ideální barva tmavě modrá. Takovéhle šaty užijete po celý rok - tedy skoro, pokud nebude nad 25 st celsia. Dají se nosit s lodičkami nebo se silnějšími punčochami a kozačkami.Podle příležitosti pak stačí doplnit výraznějším šperkem.

Bez názvu 1

Materiál padl na úplet z bambusového vlákna, který je nesmírně příjemný na omak. Hebký, lehce chladivý, ale zároven nestudí s jemným jakoby hedvábným leskem. Tenhle má navíc 8% lyckry, takže je hodně pružný a po vytažení se vrátí do původního tvaru. A další vlastností je, že je úplet takový jakoby těžký a krásně plihne. Zakoupila jsem ho přímo u výrobce v e-shopu Moraviatex, mají ještě malinový a černý. pokud tento eshop neznáte,  nenakupujete zde na metry, ale na kg, a u popisu produktu je vždy  uvedeno, kolik metrů je na 1 kg úpletu. Takže nevyjde vůbec draze. A kvalita je opravdu prvotřídní!

Na tyhle šaty budete potřebovat 160 až 190 šíře 150 cm podle toho, jestli měříte 150  nebo 180 cm.

Střih na šaty Dagmar  je jednoduchý a zvládne ho i  začátečník. Šaty mají sice hlavicový rukáv, ale toho se vůbec nemusíte bát. Vsazování rukávu je stejné, jako například u trička a zvládnete ho s přehledem podle tohoto videa Jak všít rukáv trička.

DSC02228

A to je vlastně na šatech to nejsložitější. S "vodou" žádné problémy mít nebudete, kraj se začistí ne OL nebo jiným OL stehem, a ostatní šijete stejně jako tričko.

Střih najdete v eshopu ve výškových skupinách 150, 160, 170 a 180 cm, v každé skupině je 11 velikostí. Střih můžete objednat v elektronické podobě A4 a A0,  a v papírové podobě.

Pro ty pokročilejší , které už nepotřebují návody mám zjednodušený postup v bodech níže, pokud potřebujete podrobnější návod, můžete si ho zakoupit za cenu jedné lepší kávy přímo v tomto odkazu.

  1. začistit kraj předního výstřihu
  2. začistit kraj zadního výstřihu
  3. sešít náramenice
  4. vsadit rukáv
  5. našít sukni do pasu
  6. sešít boční švy rukávu a sukně zárověň
  7. začistit spodní okraj rukávu a sukně

 

Tak hodně zdaru a nezapomente ukázat na naší  FB skupině, jak se vám povedly :-)