Mikinošaty Bertina střih a fotonávod

Když jsem tuhle látku uviděla, musela jsem ji hned mít. Krásná měkká teplákovina se zebrou... Když jsem ji ale přinesla do aťasu, nadšení vaprchalo a já si lámala hlavu, co z toho velkýho vzoru pane bože jen udělám? Kam tu obrovskou zebru narvu?

DSC_5851

No a tak vznikl tenhle střih, zadní díl, který nahoře přechází více do předního dílu a dole zase naopak. Aby se tam ta zebra vešla, že :-). No a protože se mi moc líbily, tak jsem je hned střihla i z černobílého drobného puntíku. Takže máte možnost porovnat.

DSC_5834

bertina

Šaty mají klasický hlavicový rukáv, to už znáte z trička, navíc je na vsazování rukávu povedené video na našem youtube kanálu. Takže to zvládnete.

Velké kapsy a také efektní velký rolák, jen se do nich zachumlat až přijde zima :-)

 

TN Bertina

 

Střih  najdete v eshopu v jedenácti velikostech v každé výškové skupině  - 150, 160, 170 a 180 cm, ve formátu A0 i A4, také v papírové podobě.

Střih obsahuje také přehled dílů, spotřebu materiálu a polohový plán pro stříhání.

Ptáte se proč 4 výškové skupiny?

2019-10-24 16_05_42-Foto-návod šaty dióris - PowerPoint

 

Přehled dílů slouží k základní orientaci ve střizích, číslo u každého dílu znamená, kolik má být ks od každého dílu, ne kolikrát díl pokládáte na složenou látku.

No a polohový plán taky nesmí chybět :-)


bertina polohový plán

Pro ty z vás co podrobné návody už nepotřebují uvádím zjednodušený postup šití. Celý podrobný fotonávod si můžete zakoupit v eshopu.

strihfotonavod

 

  1. nastříhej všechny díly podle polohového plánu
  2. sešij na OL zadní díl šatů
  3. sešij náramenice
  4. vsaď rukáv
  5. sešij boční díly k soubě včetně kapsového váčku
  6. přišij rolák
  7. zahni délku rukávu a prošij pružným stehem
  8. zahni spodní délku a přišij pružným stehem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení