Oděvní střihy

V této kategorii najdete placené střihy, které jsou od úrovně úplných začátečníků až po úroveň profíků. Pro lepší přehlednost jsou u jednotlivých produktů jednoduché ikonky, které vám prozradí, jaká úroveň je třeba na ušití. Samozřejmě je toto škatulkování jen orientační a záleží jen na vás, na co si troufnete.

úrovně obtížnosti:

TIP (modrá barva ikony) - jedná se o úroveň pro úplné začátečníky, kteří ještě mají málo zkušeností, většinou se k těmto střihům vážou i výuková videa

Mírně pokročilý (růžová barva ikony) - pokud máte za sebou jednoduché tričko, sukni a nebo šijete jednoduché věci na děti, pak je toto vaše úroveň

Pokročilý (červená barva ikony) - zvládáte složitější oblečení, kapsy, zipy u kalhot, nepodšívkované bundičky

Profík (tmavě červená barva ikony) - v této úrovni najdete podšívkované věci, saka, bundičky, společenské šaty a korzety.

 U jednotlivých produktů se můžete zvolit, zda si zakoupíte jen střih  nebo návod na šití zvlášť, a nebo dohromady. 

Velikostní skupiny střihu

snažím se vytvářet střihy tak, aby seděly na co nejvíce typů postav a vy jste při šití měly co nejméně úprav. Vytvořila jsem proto velikostní skupiny 150 až 180 cm výšky v dámských střizích a 170 až 190 cm v pánských střizích, a toto rozdělení najdete všude, kde je důležité vykonstruovat střih pro různé délky. Říkáte si proč?, Přece stačí jen střih prodloužit v délce oděvu. Ale takto to nefunguje. Na obrázku vidíte, že pro různé výškové skupiny je jiná výška průramku,  jsou jinde umístěny kapsy, prsní záševek, i pasová a boková linie je jinde u postavy 150 cm a jinde pro postavu 180 cm. A to se prodloužením oděvu neupraví. Vybírejte proto střihy, které nejblíže odpovídají vaší výškové skupině.

velikostní skupiny

Forma tisku střihů

Střihy jsou vytvářeny v profesionálním programu. Mají přehlednou legendu, která obsahuje polohový plán u složitějších střihů, informaci o spotřebě materiálu, technický nákres a přehled jednotlivých dílů s informací kolikrát stříhat. Střihy jsou vždy barevné.

A0 náhled 25x20

Formu střihu můžete vybírat ze třech možností

  • Střih v digitální podobě na A4 (k vytištění na domácí tiskárně)
  • Střih v digitální podobě na A0 (k vytištění v copy studiu)
  • Papírový Střih (vytištěný na velkoformátovém papíru)

Více se dozvíte v tomto odkazu

 
65
190165190

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.