Akce Novinka Tip
 

Šijeme ŽIVĚ - začátečníci (1. až 5. díl)

 

Cenově zvýhodněná sada prvních pěti doposud odvysílaných dílů z cyklu webinářů pro začátečníky.

Dostupnost Skladem
Běžná cena 330 Kč
Ušetříte 33 Kč (–10 %)
297 Kč / ks
   
Kategorie Kurzy šití pro začátečníky
 

šijeme živě - série webinářů pro začátečníky

Série webinářů Šijeme Živě pro začátečníky (1. - 5. díl)

Zakoupením této série získáš kompletní přístup k záznamům ze všech doposud odvysílaných dílů ze série webinářů pro začátečníky. A protože nás teď čeká malá pauza (další živé vysílání nás čeká až 11. března), máš jedinečnou šanci přistoupit do rozjetého vlaku a na šestý díl se k nám připojit třeba i živě. A co jsme se doposud v online kurzech šití naučili?

1-zaznam

1. díl - Jak lépe porozumět svému šicímu stroji

První setkání jsme začali tím, že jsme si pověděli, jaký je rozdíl mezi základním šicím strojem, overlockem a coverlockem a dále jsme se podrobněji věnovali základnímu šicímu stroji. 

Rozdělili jsme si šicí stroje na mechanické a elektronické a seznámili jsme se s nejdůležitějšími rozdíly. Také jsme se podrobně podívali na nejdůležitější části stroje a řekli jsme si, k čemu slouží. 

Na závěr jsme si ukázali pár triků, které ti pomohou šicí stroj bezpečně a dobře ovládat.

2-zaznam2. díl - Co ovlivňuje kvalitu stehu a jak steh správně nastavit

Ve druhém díle jsme se podrobně podívali na rozdělení stroje podle chapače a vysvětlili jsme si výhody a nevýhody jednotlivých typů chapačů. Podrobněji jsme se podívali na to, jak vzniká steh na základním šicím stroji. 

Podrobně jsme se podívali na to, jak stroj správně navléknout a udělali jsme si názorně jasno v tom, proč špatně navlečený stroj zkrátka nemůže šít správně.

Naučili jsme se steh také správně seřídit - podívali jsme se podrobněji na nastavení napětí horní nitě a dotkly jsme se také problematiky, kdy je třeba nastavovat napětí té spodní. Všechno jsme si názorně ukázali v kvalitně zpracovaných videích.

3. díl - Jak vybrat správnou jehlu a nit a jak se o stroj správně starat

3-zaznamV tomto pokračování jsme si pověděli, čím šít a jaké nitě se vyplatí vybírat. Podívali jsme se také podrobněji na jehly. Neplatí tedy totiž určitě rovnice, že na každý materiál můžeš použít stejnou jehlu! Právě v tom jsme si ve třetím vysílání udělali pořádek. 

Pověděli jsme si také o mechanizmu, díky kterému se látka ve stroji posouvá a pověděli jsme si pár triků, jak se vyhnout problémům s posunem. 

V tomto dílu webináře jsme navíc uvítali i vzácného hosta - a to Jana Uretschlägela - prodejce a servisáka šicích strojů. Honza nám pověděl, jak se správně o šicí stroj starat a odpovídal na otázky. Honzu můžeš znát z našich videí (Vybíráme základní šicí stroj a Porovnání dvou typů overlocků).

4-zaznam-webinar-sijeme-zive4. díl - Jak zjistit, co všechno můj stroj umí

V tomto díle jsme se podívali podrobněji na základní dělení látek. Udělali jsme si jasno v tom, jaký je rozdíl mezi pleteninou a tkaninou a podívali jsme se podrobněji na jednotlivé druhy základních stehů, které šicí stroje zvládají. Pověděli jsme si, k čemu se dané stehy hodí.

Podrobněji jsme se věnovali overlockovým stehům na základním stroji, dotkli jsme se šití dvojjehlou a podívali jsme se na kloub i šití knoflíkové dírky na šicím stroji.

Obecně jsme se trochu rozkoukali v tom, k čemu jsou ve výbavě stroje připojeny různé patky a řekli jsme si, které z nich se vyplatí používat.

155. díl - Co je to šev a jaký kde použít - tkaniny

V pátém, zatím posledním odvysílaném dílu, jsme se podívali podrobněji na základní švy, které se používají při šití z pevných materiálů (tkanin).

Naučili jsme se začišťovat švy na tkaninách několika způsoby. Stejně tak jsme se naučili několik způsobů, jak začišťovat okraje. Všechny postupy ti byly názorně předvedeny a za úkol budeš mít si je sama vyzkoušet. Právě zažití těchto operací je totiž velmi důležité.

Co dostanu, když si produkt zakoupím

Webináře (online kurzy) ti budou zpřístupněny online v Akademii Šijeme hravě. Uživatelský účet do Akademie ti bude vytvořen automaticky v rámci zpracování objednávky. V případě, že již účet v naší akademii máš, po zpracování objednávky a přihlášení najdeš ve svém účtu nově otevřené kurzy v sekci Webináře - Pro začátečníky.

Kostru všech online kurzů v Akademii tvoří videozáznam z živého vysílání. I když už ale vysílat live nebudeme, o nic nepřijdeš. V akademii najdeš i všechny materiály a informace o tom, jak zpracovat další ze série úkolů. Ty můžeš odevzdat kdykoli. A nezapomeň, živě se s námi můžeš spojit třeba už 11. března, kdy bude na řadě 6. díl webináře pro začátečníky, který se bude věnovat šití úpletů na základním šicím stroji.

Jak na živé webináře Šijeme ŽIVĚ?


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.