Šijeme ŽIVĚ - začátečníci (1. až 10. díl)

–30 %
webináře produktové foto (1)
–30 % 770 Kč / ks 636,36 Kč bez DPH
Skladem

Cenově zvýhodněná sada všech deseti odvysílaných dílů z cyklu webinářů pro začátečníky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

šijeme živě - série webinářů pro začátečníky

Série webinářů Šijeme Živě pro začátečníky (1. - 10. díl)

Zakoupením této série získáš kompletní přístup k záznamům ze všech odvysílaných dílů ze série webinářů pro začátečníky. A co všechno se v našem online kurzu pro začátečníky naučíš?

1-zaznam

1. díl - Jak lépe porozumět svému šicímu stroji

První setkání jsme začali tím, že jsme si pověděli, jaký je rozdíl mezi základním šicím strojem, overlockem a coverlockem a dále jsme se podrobněji věnovali základnímu šicímu stroji. 

Rozdělili jsme si šicí stroje na mechanické a elektronické a seznámili jsme se s nejdůležitějšími rozdíly. Také jsme se podrobně podívali na nejdůležitější části stroje a řekli jsme si, k čemu slouží. 

Na závěr jsme si ukázali pár triků, které ti pomohou šicí stroj bezpečně a dobře ovládat.

2-zaznam2. díl - Co ovlivňuje kvalitu stehu a jak steh správně nastavit

Ve druhém díle jsme se podrobně podívali na rozdělení stroje podle chapače a vysvětlili jsme si výhody a nevýhody jednotlivých typů chapačů. Podrobněji jsme se podívali na to, jak vzniká steh na základním šicím stroji. 

Podrobně jsme se podívali na to, jak stroj správně navléknout a udělali jsme si názorně jasno v tom, proč špatně navlečený stroj zkrátka nemůže šít správně.

Naučili jsme se steh také správně seřídit - podívali jsme se podrobněji na nastavení napětí horní nitě a dotkly jsme se také problematiky, kdy je třeba nastavovat napětí té spodní. Všechno jsme si názorně ukázali v kvalitně zpracovaných videích.

3. díl - Jak vybrat správnou jehlu a nit a jak se o stroj správně starat

3-zaznamV tomto pokračování jsme si pověděli, čím šít a jaké nitě se vyplatí vybírat. Podívali jsme se také podrobněji na jehly. Neplatí tedy totiž určitě rovnice, že na každý materiál můžeš použít stejnou jehlu! Právě v tom jsme si ve třetím vysílání udělali pořádek. 

Pověděli jsme si také o mechanizmu, díky kterému se látka ve stroji posouvá a pověděli jsme si pár triků, jak se vyhnout problémům s posunem. 

V tomto dílu webináře jsme navíc uvítali i vzácného hosta - a to Jana Uretschlägela - prodejce a servisáka šicích strojů. Honza nám pověděl, jak se správně o šicí stroj starat a odpovídal na otázky. Honzu můžeš znát z našich videí (Vybíráme základní šicí stroj a Porovnání dvou typů overlocků).

4-zaznam-webinar-sijeme-zive4. díl - Jak zjistit, co všechno můj stroj umí

V tomto díle jsme se podívali podrobněji na základní dělení látek. Udělali jsme si jasno v tom, jaký je rozdíl mezi pleteninou a tkaninou a podívali jsme se podrobněji na jednotlivé druhy základních stehů, které šicí stroje zvládají. Pověděli jsme si, k čemu se dané stehy hodí.

Podrobněji jsme se věnovali overlockovým stehům na základním stroji, dotkli jsme se šití dvojjehlou a podívali jsme se na kloub i šití knoflíkové dírky na šicím stroji.

Obecně jsme se trochu rozkoukali v tom, k čemu jsou ve výbavě stroje připojeny různé patky a řekli jsme si, které z nich se vyplatí používat.

155. díl - Co je to šev a jaký kde použít - tkaniny

V pátém jsme se podívali podrobněji na základní švy, které se používají při šití z pevných materiálů (tkanin).

Naučili jsme se začišťovat švy na tkaninách několika způsoby. Stejně tak jsme se naučili několik způsobů, jak začišťovat okraje. Všechny postupy ti byly názorně předvedeny a za úkol budeš mít si je sama vyzkoušet. Právě zažití těchto operací je totiž velmi důležité.

196. díl - Šití úpletů na základním stroji pomocí pružných švů

V šestém dílu jsme se podívali podrobněji na to, jak lze šít úplety na základním šicím stroji. Naučili jsme se několik základních švů, pomocí kterých se šijí pleteniny. Stejně tak jsme se úplety naučili správně začišťovat - a to švy i kraje látky. Všechno jsme si společně procvičili a vytvořili jsme si vzorníčky, které nám pomohou dané vědomosti dostat pod kůži. 

Mimo to jsme se i podívali podrobněji na jednotlivé materiály a jejich dělení podle složení.

7-webinar-zaznam-siti-polstarku-produkt7. díl - Šití polštářku - dva způsoby + střih

V tomto díle jsme se dostali k šití prvního skutečného výrobku - a to polštářku. Seznámili jsme se se dvěma způsoby řešení zapínání a vysvětlili jsme si celý postup šití. Naučili jsme se správně pracovat se švovými záložkami a naučili jsme se správně uzašívat.

Polštářky znamenaly také skvělou příležitost pověnovat se aplikacím, které mohou naše výrobky krásně ozvláštnit. A podrobněji jsme se také podívali na 

8-webinar-zaznam-siti-tasky-produkt8. díl - Šití nákupní tašky + střih

V tomto dílu jsme se podrobně věnovali šití podšité nákupní tašky. Seznámili jsme se s podžehlováním látky obecně a naučili jsme se šít různé druhy pásků. Ukázali jsme si, jak ušít celou tašku s podšívkou - krok po kroku. 

Blíže jsme se věnovali podšívce a tomu, jaký účel splňuje. A víc jsme si také pověděli o tom, čím na látku kreslit a čím jí stříhat. Nakonec jsme sdíleli typy, kde kupovat levnou a přiměřeně kvalitní galanterii.

9-webinar-zaznam-kosmeticka-tasticka-siti-kozenka9. díl - Kosmetická taštička a šití z koženky

V devátém díle jsme se podívali podrobněji na to, jak šít koženku a společně jsme si potom ušili kulatý kosmetickýy pytlíček a kosmetickou taštičku na zip,

K obojímu od nás dostaneš střih zdarma.

10-webinar-zaznam-kosmeticka-tasticka-siti-kozenka10. díl - Kolová sukně

V desátém díle jsme se dostali k šití kolové sukně. Naučili jsme se jí šít do pevného pásku se zapínáním na zip, stejně tak šít jí jednoduše do nápletu.

Řekli jsme si taky něco o tom, jak vytvořit střih na sedlo sukně, nebo jak na skrytý a jednostranně krytý zip.

Dostalo se také na slibovaný bonus - a to na praktickou ukázku šití délky sukně v ruce - a to zadním křížkovým stehem.

Co dostanu, když si produkt zakoupím

Webináře (online kurzy) ti budou zpřístupněny online v Akademii Šijeme hravě. Uživatelský účet do Akademie ti bude vytvořen automaticky v rámci zpracování objednávky. V případě, že již účet v naší akademii máš, po zpracování objednávky a přihlášení najdeš ve svém účtu nově otevřené kurzy v sekci Webináře - Pro začátečníky.

Kostru všech online kurzů v Akademii tvoří videozáznam z živého vysílání. I když už ale vysílat live nebudeme, o nic nepřijdeš. V akademii najdeš i všechny materiály a informace o tom, jak zpracovat další ze série úkolů. Ty můžeš odevzdat kdykoli. A nezapomeň, živě se s námi můžeš spojit třeba už 11. března, kdy bude na řadě 6. díl webináře pro začátečníky, který se bude věnovat šití úpletů na základním šicím stroji.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kurzy šití pro začátečníky
? Formát: Záznam živého vysílání

Jak na živé webináře Šijeme ŽIVĚ?

5
11x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PV Avatar autora | 13.4.2021
Všechny webináře pečlivě připravené, jako úplný začátečník oceňuji vysvětlení úplných základů. Cena je velice příznivá a možnost se k jednotlivým dílům vracet ze záznamů, je skvělé. Přeji mnoho úspěchů v další práci.
5
JP Avatar autora | 11.4.2021
Webináře jsou skvělé a stále se mám co učit. Přínosné pro mne byly informace o jehlách, jejich barevném rozlišení, druhy nití, info o materiálech, protože když jsem před desítkami let začínala šít, bylo to opravdu jinak. baví mě seznámení s různými vychytávkami (patky, lemovací pruženky, jak párat...), využití různých druhů stehů, které šicí stroj nabízí. Prostě jsem opravdu s webináři spokojená a přeji si pokračování a už se těším na halenku na podzim. Lenka je bezvadná přeji celému týmu mnoho zdraví, energie a nasazení pro další práci...krásné sluníčkové léto
5
LP Avatar autora | 10.4.2021
Webináře se mi moc líbily. Šiju si pro radost tak cca 30 let (s desetiletou přestávkou). Kdysi jsem šila na syna a na sebe, po x letech jsem se k tomu vrátila, teď šiju na sebe a na vnoučka. Mám i sadu chytré pravítko, kdy zkouším si sama vyrábět střihy, což mě posunuje trochu dál. Přestože byly webináře pro začínající švadlenky, pořád mám pocit, že jsem notorický začátečník a v podstatě nebylo nic, co by mě nezaujalo nebo co jsem již věděla, ale našlo se i dost věcí, kdy oproti jiným švadlenkám byly postupy jiné, možná i jednodušší. Věřím, že budou na podzim pokračovat a už se moc těším. Jen děvčata vydržte a přeji hlavně hodně zdraví a sil do další práce.
5
JR Avatar autora | 9.4.2021
Jsem samouk, šila jsem hodně na děti a teď chci zkusit i něco na sebe. Na webinářích jsem se dozvěděla plno nových věcí a rad, které určitě použiji. Děkuji Vám za super webináře.
5
EJ Avatar autora | 9.4.2021
Děkuji za webináře,jsem začátečník a hodně věcí jsem se od Vás naučila. Už se těším na podzim na další webináře. Ještě si musím do té doby koupit nový šicí stroj - overlock už mám.
5
JB Avatar autora | 9.4.2021
Ja som vytiahla sijaci stroj asi po 20 tich rokoch. Tento webinar som stretla na fb nahodou a som zan velmi vdacna. Naucila som sa vela uzitocnych veci od profesionala. Bolo to vcelku prijemne, som vdacna za Vas cas a chvile stravene vo Vasej virtulanej spolocnosti. Vsetko na jednotku. Tesim sa na jesenne pokracovanie a nove poznatky
5
Avatar autora | 9.4.2021
I já jako samouk hodnotím proběhlé webináře velmi velmi dobře. Díky vám jsem se dozvěděla postupy, které mi velmi pomohly. Některá videa pouštím stále dokola . Děkuji za laskavý a srozumitelný přístup a už se nemůžu dočkat podzimní série webinářů. Přeji všem do dalších dnů jen vše dobré. Obsah webinářů i Vy jste byli prostě skvělí.
5
ET Avatar autora | 8.4.2021
I já moc děkuji za webináře. Jsem taky takový samouk. Když byly děti malé, tak jsem hodně šila a teď se do toho opět pouštím a v každém z webinářů jsem se dozvěděla plno zajímavých věcí a užitečných rad. Byly to příjemné čtvrteční večery. :-)
5
MO Avatar autora | 8.4.2021
Pre mňa ako samouka, ktorý skúša šiť už pár rokov bol tento webinař veľmi užitočný, pretože som sa tam dozvedela veľa cenných rád, ktoré môžem teraz uplatniť pri mojom šití. Šitie beriem ako relax a odreagovanie sa po celom týždni v práci. Ďakujem lektorke a jej kolektívu za vynikajúcu prácu.
5
MS Avatar autora | 8.4.2021
Mnohokrát děkuji za všech 10 webinářů, přestože byly určené začátečníkům a já jsem hobby švadlenka už 30 let, byly pro mě velkým přínosem. Hned v prvních dílech jsem se dozvěděla informace, které nikde jinde nenajdu, protože vycházejí z praxe lektorky. V každém dílu ví přesně, o čem mluví, je laskavá, vtipná, poutavě a srozumitelně vysvětluje jakékoliv téma, odpovídá na otázky. Bavilo mě si vše vyzkoušet v praxi dle domácích úkolů, vytisknout si svá vlastní skripta, vyrábět vzorníky. Doporučuji každému, kdo se rozhodl tvořit a relaxovat u šicího stroje :).
5
EN Avatar autora | 8.4.2021
Celý webinář byl super, připomněla jsem si věci, které jsem už uměla, naučila se nové a taky různé super vychytávky od profesionální švadleny, což za mě je opravdu fajn. K jednotlivým dílům webináře se mohu zpětně vracet, což je dobré, když zrovna potřebuji připomenout tu kterou konkrétní část šití. Takže super a doporučuji.