Kreslíme a obkreslujeme

Základní pravidla pro kreslení na látku.

  1. Látku vždy složte lícem k sobě
  2. Na bílou látku používejte bud bílou klasickou křídu, nebo sublimační fixy, jinak bude čára  prosvítat, barevnou křídu z bílé látky nedostanete.
  3. Překreslujte linie také na zrcadlově položené díly
  4. Snažte se mít vždy linii kresby slabou čárou, pokud použijete krejčovskou křídu, ořežte si ji do ostré hrany

 

 

 

 

Klasická krejčovská křída

klasickou krejčovskou

Klasickou krejčovskou křídu mám nejraději. Používám hlavně bílou a to i na hodně světlý materiál. Tato křída značí velice dobře, barevnou křídu proto používejte s rozmyslem, protože ji z některých látek potom nedostanete. Pokud se vám někde nepodaří ji z materiálu dostat pryč, zkuste malý fígl. Vezměte celou špulku stehovky a krajem "vygumujte" křídovou čáru.

 

 

Barevné trojúhelníčky

 Mýdlová křída barevná, nepatří uplně k mým oblíbeným. Doporučuji dát pozor u barevných kříd a vyzkoušet vždy na kousku látky.

 

 

sublimační tužka - fix

 Jsou super, protože časem zmizí... některé na vzduchu, jiné po použití páry - přežehlením. Nevýhodou je to, že pokud si nakreslíte touhle tužkou a potom práci odložíte třeba  z duvodu nedostatku času, když se vrátíte k rozdělané práci za několik dní, obrysy jsou nenávratně pryč.

 

 

Křída v tužce bílá

Na některé materiály nepíše.. já osobně používám na černý materiál při výrobě kabelek, tam je dobře vidět, a čára je slabá. Jako alternativu jde použít bílá progresa. 

 

Křída v tužce barevná

Také dobrá varianta díky ostrému hrotu. Tužka navíc obsahuje uzávěr s kartáčkem,kterým mužeme tužku z látky vykartáčovat. 

 

Kopírák a rádýlko

 Rychlý a přesný způsob, jak převést linie na zrcadlový díl. Navíc žehlením se čára ztratí. Podívejte se na tohle video, je to jednoduché.

 

Dalším způsobem, jak překreslit linie na zrcadlový díl je pomocí nástřihu a špendlíku. Oceníte ho hlavně v případě, kdy kopírák a rádýlko nemáte zrovna po ruce.

 

 

pravítka a křivítka

 

 Používám tyhle dvě. Velké krejčovské pravítko s velkým křivítkem a dřevěnou hlavní částí. Tímhle křivítkem uděláte 90% všech zakřivení na střihu. A co ne, tak to zvládne malé plastové křivítko z papírnictví.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.