Existuje střih na boty?

Našila jsem kopec balerínek. Pokaždé, když  jsem nějakou dodělávala, tak jsem  cítila, že dokonalé řešení už mám na dosah…že mi stačí jen kousek…ubrat, přidat, štípnout, pozvednout aby nebyly tak placaté...…. . bohužel…musela jsem si ještě počkat na pár neúspěšných pokusů. U balerínek prostě milimetry jsou jako v oblečení decimetry.

Ten pocit, že na to musím přijít... to byla neskutečná síla. Nespala jsem, nedělala nic, co by mě od tohoto tématu vzdalovalo. Věděla jsem, že to přece musí existovat… Nenechala jsem se odradit ani profesionálními ševci, kteří tvrdili, že střih na boty nelze udělat. Že boty se dělají na kopyto. Ale já jsem věděla, že to musí jít. Jsem oděvář...střihy jsou má doména. Po dlouhé době pokusů, probdělých nocích, rozpíchaných prstů a našitých desítek vzorků jsem opravdu našla „vzorec“ pro konstrukci a ušití balerínek na míru. Tak, aby sedly na každý typ nožky. Dlouhý palec, krátký palec, široké chodidlo, dokonce o noha postižená… prostě sedí.

Až budete dělat střih, možná si ani neuvědomíte, co za tím stálo. Bude se vám to možná zdát jednoduché….věřte však, že za tím stojí hodně úsilí a probdělých nocí.

A já bych se chtěla s vámi o konstrukci střihu i postup šití dnes podělit.

Přeji vám, abyste z tvoření balerínek měli stejnou radost, jako z nich mám já, a budu moc spokojená.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.